Bohaterska postawa po służbie

2019-01-30 8:02
Źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.pl
Autor: brak danych

Dwóch funkcjonariuszy komendy Bydgoszcz-Śródmieście w czasie wolnym od służby pomogło wydostać się starszej kobiecie z płonącego mieszkania. Swoją postawą prawdopodobnie uratowali jej życie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 25 stycznia. Jadący jednym autem funkcjonariusze bydgoskiej policji zauważyli w jednym z budynków przy ulicy Grunwaldzkiej wydobywający się dym. Nie byli na służbie, jednak natychmiast udali się na miejsce.

W trakcie rozmów ze świadkami ustalili, że na ostatnim piętrze płonącego budynku może przebywać starsza kobieta. Funkcjonariusze natychmiast weszli do budynku. Gęsty dym ograniczał im widoczność. Policjanci użyli latarek i dotarli do drzwi mieszkania, w którym był pożar. Usłyszeli wołanie o pomoc. Funkcjonariusze pomogli wyjść kobiecie z korytarza, a następnie na podwórko, gdzie została już przekazana przybyłym na miejsce służbom.

Należy podkreślić, że st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński choć byli po służbie, zachowali pełen profesjonalizm i odwagę, dzięki czemu uratowali to co najcenniejsze ze wszystkich wartości - ludzkie życie.