Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020

2020-01-16 8:05
od lewej: Łukasz Krupa, Michał Sztybel i Leszek Woźniak
Autor: brak danych

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane w konkursie na najlepszy europejski cel podróży. Nasze miasto powalczy o ten zaszczytny tytuł m.in. z Rzymem, Atenami, Berlinem i Paryżem. Głosowanie potrwa do 5 lutego.

Bydgoszcz bierze udział w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 (European Best Destinations 2020). Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie.

- Ten konkurs to wyzwanie dla naszego miasta, ale też znakomita okazja do promocji Bydgoszczy w Europie. O tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 będziemy walczyć z Atenami, Paryżem, Rzymem i innymi turystycznymi gigantami. Jednak decyzja o aplikacji w konkursie i nominacja Bydgoszczy, jako jedynego polskiego miasta to szansa, na przedstawienie naszego potencjału. Tym potencjałem jest oczywiście rzeka Brda, kiedyś wpływająca na rozwój gospodarczy, a dziś malownicza przyciąga jak magnes turystów. Teraz czas na mobilizację mieszkańców, od których zależy wynik konkursu – mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez EBD: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Menorca, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort (EDEN), Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik, Namur.

- Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego – tak uzasadnia nominację Bydgoszczy Maximilien Lejeune, dyrektor European Best Destinations.

O wynikach konkursu decyduje głosowanie internetowe, które potrwa do 5 lutego. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, a także osoby, które odwiedziły nasze miasto i zachwyciły klimatem panującym w mieście do oddawania elektronicznych głosów na stronie www.bydgoszcz.pl/ebd. Głosować można raz w tygodniu. Bydgoskie Centrum Informacji przygotowało specjalne tablice, dzięki którym mieszkańcy mogą zachęcać innych do głosowania. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z tablicą, na której napisane jest Głosuję na Bydgoszcz, by wesprzeć promocję tej akcji. Plansze dostępne są w BCI, przy ul. Batorego 2.

Materiał Julii Bednarek