Dzieci pomagają dzieciom – rusza akcja Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu”

2017-04-06 8:47
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: brak danych

Chcą pomóc dzieciom chorym na nowotwory i zebrać pieniądze na wyjazd rehabilitacyjny. Stowarzyszenie „Razem dla Fordonu” wraz z bydgoskimi szkołami podstawowymi rozpoczęło akcję „W darze serca dzieci – dzieciom”.

Stowarzyszenie “Razem dla Fordonu rozpoczęło akcję charytatywną “W darze serca dzieci – dzieciom, która ma na celu pokazanie dzieciom z bydgoskich szkół, że między nimi są także dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla dzieci z z Kliniki Pediatrii i Hematologii Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wyjazd rehabilitacyjny 30 dzieci wraz z opiekunami w okresie od 21-27 maja 2017 roku.

Zbiórka pieniędzy odbywać się będzie na terenach bydgoskich Szkół Podstawowych od 5 do 28 kwietnia. W placówkach wystawione zostaną oznaczone skarbonki, do których dzieci mogą wrzucać pieniądze. Ponadto uczniowie szkół, które przyłączyły się do akcji będą wysyłać chorym dzieciom swoje zdjęcia grupowe zrobione na boiskach szkolnych i w ramach solidarności przesyłać je z pozdrowieniami dla chorych rówieśników.

Po zakończeniu akcji pieniądze zostaną przekazane na konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Koło Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Po akcji w dniu 28 kwietnia 2017 r. pieniądze zostaną komisyjnie zliczone i przekazane na konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję może wpłacą pieniądze na konto:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, ul. Jana III Sobieskiego 10, 85-060 Bydgoszcz, PKO BP I/O Bydgoszcz 87 1020 1462 0000 7002 0018 9001 z dopiskiem wyjazd rehabilitacyjny dla dzieci 21-27 maj 2017.

Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Szpitala im. A. Jurasza. Źródło: www.bydgoszcz.pl

O akcji "W darze serca dzieci - dzieciom" z Jurandem Płóciennikiem rozmawiała Agata Raczek