Nowy program w Szpitalu Miejskim - Dieta Mamy

2020-02-19 7:34
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: brak danych

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy przystąpił do pilotażowego programu Dieta Mamy. Chodzi o to, aby kobiety w ciąży i młode matki otrzymywały jak najbardziej zbilansowane posiłki i miały łatwy dostęp do porad dietetycznych także po opuszczeniu szpitala.

Głównym celem programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy jest propagowanie zasad zdrowego żywienia wśród kobiet w ciąży i młodych matek, a także wyrobienie dobrych nawyków dietetycznych. Program ma także ulepszyć jakość żywienia pacjentek na porodówkach w szpitalu. W Bydgoszczy realizuje go Szpital Miejski im. Warmińskiego – pacjentki ciężarne mają do dyspozycji dietetyka we wtorki (w godz. 9-12) oraz w piątki (w godz. 13-16). Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej koordynującej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr. tel. 52 370-94-25. Kobiety mogą korzystać także z mailowych konsultacji dietetycznych jeszcze przez dwa miesiące od dnia wypisu ze szpitala. Mogą także ocenić jakość posiłków serwowanych w lecznicy i w dniu wypisu ze szpitala wypełnić ankietę dotyczącą żywienia.

Szpital Miejski jest jednym z dwóch szpitalu w naszym regionie, obok Nowego Szpitala w Świeciu, który realizuje program Dieta Mamy.

Materiał Julii Bednarek