Policyjne kamery obserwowały zachowanie kierowców na Rondzie Fordońskim

2020-01-17 7:50
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
Autor: brak danych

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na bydgoskich ulicach. Tym razem obserwowali Rondo Fordońskie w Bydgoszczy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. W tym przypadku chodzi głównie o kwestie wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

15 stycznia br. przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Tym razem pod lupę wzięli Rondo Fordońskie w Bydgoszczy. Policyjne kamery obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Patrole zmotoryzowane znajdujące się na ulicy Jagiellońskiej oraz za mostem Pomorskim były informowane przez obsługę monitoringu o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i rozliczali kierowcę za popełnione wykroczenie. W trakcie działań policjanci ujawnili sześciu kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie jednego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo zatrzymali kierującego, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Również jego zachowanie znajdzie swój finał w sądzie.

Przypominamy!!!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!