Świąteczny jarmark w Bydgoszczy

2018-12-03 7:59
j
Autor: brak danych

Wystawcy z upominkami, ozdobami świątecznymi, rękodziełem, a także regionalnymi potrawami – od 14 grudnia na ulicy Mostowej działać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmark Świąteczny rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. W tym roku stragany staną wzdłuż ulicy Mostowej - domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy – Kamińskiego – po obu jego stronach.

Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. Przy niektórych straganach ustawione będą stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną gazowe ogrzewacze.

Wśród wystawców będą również handlarze z ozdobami świątecznymi i rękodziełem. Do współpracy Urząd Miasta zaprosił również Warsztaty Terapii Zajęciowej i Polski Związek Niewidomych - dzięki temu będzie można kupić wyjątkowe ozdoby i stroiki świąteczne wspierając jednocześnie szczytne cele. Uczniowie Liceum Plastycznego wystawią swoją twórczość, a Poczta Polska - w wybranym dniu - zaoferuje okolicznościowe kartki i znaczki.

Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego i działać będzie w dni powszednie od 16.30 do 19.30 (w soboty i niedziele od 14.00 do 19.30). Zaprezentują się szkoły, Pałac Młodzieży, uczelnie (Akademię Muzyczną, UKW) oraz grupy artystyczne i animatorzy spoza Bydgoszczy.

Przy okazji jarmarku odbędą się również inne atrakcje - m. in. rzeźbienie figur lodowych, pokazy iluzjonistyczne, koncerty dla dzieci (zaśpiewa m. in. Majka Jeżowska), a także wizyta Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii. W okolicach jarmarku stanie także karuzela wiedeńska, z której można będzie korzystać za darmo.

Z kolei 20 grudnia odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska. Rozpocznie się o godz. 16.00 przy Placu Teatralnym. Będzie można skosztować tradycyjnych świątecznych potraw, przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych – stanie m. in. wioska eskimoska. Główną atrakcją będzie wspomniana wizyta Świętego Mikołaja z Laponii.

Tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 14-23 grudnia. Planowane godziny funkcjonowania: 13.00-20.00.