Travel and Taste – niezwykłe targi turystyczne

2017-04-05 8:21
festiwal
Autor: brak danych

Biura podróży, organizatorzy wycieczek, a także regionalne kulinaria – to tylko niektórzy wystawy II edycji targów Travel and Taste, które rozpoczną się w piątek 7 kwietnia w Hali Łuczniczka.

ravel and Taste to okazja do poznania atrakcji i bogatych możliwości województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych regionów Polski i Europy. To także okazja do prezentacji oferty organizacji turystycznych, biur podróży, lokalnych producentów Na targach zaprezentuje się ponad 70 wystawców z Polski i Europy. Wzorem poprzedniego roku na imprezie zaprezentowana zostanie również oferta kraju partnerskiego – tym razem będzie to Ukraina.

Targi odbędą się w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy i będą podzielone na sześć bloków: kulinaria regionu kujawsko-pomorskiego (planowana jest również prezentacja kulinariów Ukrainy), atrakcje turystyczne regionu kujawsko-pomorskiego, atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionych regionów w tym Ukrainy, winnice i wina oraz piwa krajowe i zagraniczne oraz turystyka aktywna.

Z kolei wystawcy pogrupowani zostaną w trzy bloki tematyczne: - "Travel", w którym zaprezentowane zostaną walory regionów lokalnych, jak również dość odległych, m.in. Ukrainy. Wystawcy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przybliżyć nieznane dotąd kierunki podróży lub pomóc w odkrywaniu na nowo poznanych już destynacji, atrakcji turystycznych oraz usług towarzyszących, m.in. noclegowych czy transportowych. - "Taste" - tradycyjne produkty, stanowiące rozpoznawalny znak nie tylko na mapie regionu, ale w całej Polsce, jak również za granicą. - "Wino", które stanowiło będzie odrębny dział skupiający się wokół oferty przedstawionej przez lokalne winnice jak i importerów win.

Dla wystawców przewidziany jest konkurs o Grand Prix Targów w kategorii podróże oraz w kategorii Kulinaria/Wina.

Swoim patronatem imprezę objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Targi odbędą się w Hali Łuczniczka w przy ul. Toruńska 59 w Bydgoszczy, w dniach 7-9 kwietnia 2017. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji na oficjalnej stronie Targów www.travelandtaste.pl. Żródło: www.bydgoszcz.pl