Parking Odpowiedzialny Społecznie w Gdańsku

2018-02-12 12:23
Parking Odpowiedzialny Społecznie w Gdańsku
Autor: brak danych

Działa przy ulicy Lawendowej. Opłaty za parkowanie pobierane są przez podopiecznych Towarzystwa Pomocy Brata Alberta z Nowego Portu.

Na parkingu będą zatrudnione osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego. To mobilizuje ich do poprawy sytuacji w której się znajdują. - Drugi wymiar to fakt że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszowskiej – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Parking jest płatny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a stawki obowiązują takie same jak w miejskiej strefie płatnego parkowania. Zmianie ulega organizacja ruchu na parkingu. Wjazd będzie od ulicy Furty a wyjazd od ulicy Lawendowej.

W kasie w parkingu, poza opłaceniem postoju, będzie można kupić Bom Charytatywny. Jego koszt to 10 złotych – dzięki niemu osoba potrzebująca otrzyma ciepły posiłek. Będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta albo samemu zdecydować i komuś go podarować. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w Jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo.