Pomoc dla pogorzelców z Bitwy pod Płowcami

2021-12-31 12:00
Pożar przy ul. Bitwy pod Płowcami
Autor: fot. facebook.com / expresskaszubski

Urząd Miejski w Sopocie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zachęca mieszkańców miasta do pomocy mieszkańcom bloku przy Bitwy pod Płowcami.

We wtorek, 28 grudnia, o 4:00 nad ranem w bloku wybuchł pożar. W akcji gaśniczej brało udział osiem wozów Straży Pożarnej z Sopotu, Gdańska i Gdyni. Na miejscu obecna była również Policja, Straż Miejska, a także pracownicy ZDiZ i ZOM.

Ewakuowano 11 osób, na razie miasto zapewniło siedmiu z ewakuowanych osób tymczasowe miejsca pobytu w pensjonacie „Irena” w Sopocie. Pozostałe trafiły do swoich rodzin. Wszyscy otrzymali wyżywienie. Dwóm najbardziej poszkodowanym rodzinom zaproponowano lokale zastępcze na czas trwania remontu budynku. Pogorzelcy są w stałym kontakcie z pracownikami sopockiego MOPSu oraz psychologami.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak dwie rodziny straciły praktycznie cały swój dobytek. W związku z tym Urząd Miejski oraz MOPS zorganizowały zbiórkę niezbędnych rzeczy dla pogorzelców. Są to, m.in.: środki czystości, pościel, poduszki, koce, ręczniki, sprzęt AGD, meble. Przydadzą się także: ubrania dla chłopca r. 128, buty dla chłopca rozm. 31/32, gry i książeczki dla 6-latka, ubrania męskie sportowe XL i XXL, męskie buty sportowe rozm. 47.

Wszystkie rzeczy można przynosić na dyżurkę strażników miejskich w Urzędzie Miejskim w Sopocie lub po wcześniejszym kontakcie - do sopockiego MOPSu. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru. Prace remontowe w budynku zostaną przeprowadzone niezwłocznie, gdy tylko będzie to możliwe. Będą prowadzone na zlecenie Gminy Miasta Sopotu.