Start Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO po raz kolejny z opóźnieniem

2018-12-04 10:30

Jak się okazuje wykonawca nie zgłosił jeszcze gotowości uruchomienia systemu. Ponadto nie zostały przeprowadzone jego testy i odbiory.

Jak informuje Jarosław Maciejewski ze Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot - Zgodnie z zapisami umowy między Stowarzyszeniem, a NB Tricity sp. z.o.o, na 2 tygodnie przed uruchomieniem I etapu Systemu, Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia gotowości jego uruchomienia. Na co najmniej 7 dni przed jego uruchomieniem wykonany powinien zostać rozruch testowy Systemu. Do dziś Wykonawca nie zgłosił gotowości, a co za tym idzie nie zostały przeprowadzone testy i odbiory systemu. Z dalszych informacji przekazanych przez przedstawiciela stowarzyszenia wynika, iż uruchomienie systemu uzależnione jest przede wszystkim od przekazania roweru, aplikacji na urządzenia mobilne do jego wypożyczania oraz centrum monitoringu, czyli oprogramowania do śledzenia w czasie rzeczywistym lokalizacji rowerów oraz stanu naładowania baterii.

Przypominamy, System Roweru Metropolitalnego MEVO, który ma działać w 14 gminach województwa pomorskiego, początkowo miał zostać uruchomiony w listopadzie. Z uwagi na opóźnienie, jego start przesunięto na 9 grudnia.