Kiedy szczepienia w naszym regionie?

2020-12-28 9:52

Głogowski Szpital Powiatowy, Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie, Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy znalazły się na liście szpitali węzłowych.

Głogowski Szpital Powiatowy, Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie, Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy znalazły się na liście szpitali węzłowych. To oznacza, że będą szczepić przeciwko Covid-19 swój personel oraz pracowników innych placówek medycznych, m.in. przychodni i aptek. - Jesteśmy na etapie kończenia list chętnych do szczepienia - powiedziała Ewa Todorov, rzeczniczka szpitala w Głogowie. Nie wiadomo jeszcze kiedy szczepionki dotrą do tych placówek.

Wczoraj rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa w Polsce. Pierwszą zaszczepioną osobą jest naczelna pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie. Właśnie personel medyczny oraz pracownicy szpitali, przychodni i aptek są szczepieni w pierwszej kolejności.

Szpitalem węzłowym, czyli takim w którym będą odbywały się szczepienia personelu, jest m.in Głogowski Szpital Powiatowy. Będą realizowane tam szczepienia dla pracowników szpitala i innych placówek medycznych z terenu miasta Głogowa. W tej chwili szpital jest na etapie zbierania list osób chętnych do szczepienia się w pierwszej turze. Nie ma jeszcze informacji kiedy szczepionki będą dostarczone.

Szczepionka na grypę. Co warto wiedzieć?- materiał Marcina Szydłowskiego