Nie bądźmy obojętni, pomóżmy małej Amelce z Gniezna!

2023-05-26 13:43
Amelka Napierała
Autor: Siepomaga.pl

Dziewczynka ma zaledwie 2 latka, a już zmaga się z rzadką chorobą. Cierpi na Zespół Retta. Na to nie ma leku, który mógłby zmniejszyć skutki jego działania, ale może pomóc intensywna rehabilitacja.

Zespół Retta jest neurologicznym zaburzeniem rozwoju, które jest uwarunkowane genetycznie. Można śmiało powiedzieć, że zespół Retta jest bardzo podstępnym schorzeniem, bowiem nie ujawnia się on od razu po urodzeniu, tylko zdecydowanie później. Zwykle dziecko przez wiele miesięcy rozwija się prawidłowo i dopiero później zaczynają się u niego pojawiać objawy, które dla rodziców stają się bardzo niepokojące. Rodzice zgłaszają się wtedy z dzieckiem do lekarza, a maluch zostaje poddany dokładnej diagnostyce.

Tak było w przypadku małej Amelki z Gniezna. Jej rodzice zauważyli, że dzieje się coś niepojącego gdy dziewczynka miała pół roczku. Niestety, na tę chorobę nie ma leku, a potrzebna jest intensywna rehabilitacja i terapia prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów. Do tego niezwykle ważna jest terapia neurologiczna, integracji sensorycznej, a także stała kontrola u genetyka i neurologa. To kosztowna sprawa dlatego uruchomiona została zbiórka pieniędzy TUTAJ Liczy się każda złotówka!

Więcej o tym w rozmowie Joanny Kubickiej z mamą Amelki, Panią Sandrą Napierałą w materiale audio poniżej.

Listen to "Pomóżmy małej Amelce z Gniezna!" on Spreaker.