Przed nami radosne święto

2018-04-30 17:25
Plakat
Autor: brak danych

Przed nami rocznica Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Do radosnego świętowania w naszym mieście zachęca Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Tegoroczny program obchodów jest bardzo bogaty, a zainauguruje je tradycyjnie Msza święta w intencji Ojczyzny. Eucharystia rozpocznie się o 10.15 i będzie transmitowana także na antenie Radia Plus. W trakcie oficjalnej części obchodów odbędzie się też uroczystość nadania stopnia oficerskiego Edwardowi Jagle, żołnierzowi wyklętemu z oddziału Zielony Trójkąt.Wręczenia na ręce rodziny Edwarda Jagły dokonają przedstawiciele Wojska Polskiego wraz ze starostą. Zaraz po oficjalnej części odbędzie się także widowisko historyczne, przygotowane przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Jego motywem przewodnim będzie "Wolność to diament do oszlifowania".

Później organizatorzy zapraszają na ul. Tumską gdzie na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury Scena to Dziwna. Będą warsztaty tworzenia kotylionów patriotycznych, warsztaty balonowe, świec plastycznych, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy fotobudki i magiczne lustra.

Szczegółowo o obchodach - Joanna Kubicka