Co z obiecanmi pieniędzmi na budowę hali?

2021-12-28 12:17
Plac budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie
Autor: fot. Kamil Lewera

Gorzowscy urzędnicy pytają o wsparcie finansowe na budowę hali widowiskowo-sportowej, które zostało obiecane przez Zarząd Województwa Lubuskiego. W sumie mowa tu o 6 mln złotych.

Jeszcze w 2020 roku zarząd województwa lubuskiego poinformował, że przekaże na budowę hali widowiskowo-sportowej, która powstaje przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie 6 mln złotych.

Informację przekazał wtedy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł Waldemar Sługocki, przewodniczący regionu lubuskiego Platformy Obywatelskiej.

I choć od tego czasu minęło już kilka miesięcy, to obiecane wsparcie finansowe nie dotarło ani na konto miasta, ani na konto Słowianki, która odpowiada za budowę hali widowiskowo-sportowej. O pieniądze postanowili się upomnieć miejscy urzędnicy. Jak się jednak okazuje pieniądze są i będą przekazane, ale na przeszkodzie stanęły względy formalne.

Przypomnijmy, że budowa hali sportowej, która powstaje przy kompleksie basenów będzie kosztowała 89 mln złotych. Za inwestycje odpowiada warszawska firma Budimex.

Listen to "Co z obiecanmi pieniędzmi na budowę hali?" on Spreaker.