Dodatkowe pieniądze na rozwój lubuskiego transportu

2021-12-07 14:31
Tramwaj
Autor: fot. Kamil Lewera

Dwa lubuskie miasta otrzymają rządowe wsparcie na projekty związane z rozwojem infrastruktury drogowej. Dodatkowe pieniądze z budżetu Unii Europejskiej są dedykowane dla Gorzowa oraz Zielonej Góry.

W sumie województwu lubuskiemu z dodatkowej puli z programu Infrastruktura i Środowisko przyznano 50 mln złotych. Dofinansowanie pozwoli na realizację trzech projektów z zakresu transportu miejskiego.

Cieszę się, że reprezentuję rząd, który tak mocno wspiera rozwój samorządów. Przekazywane kwoty są o wiele większe niż w przypadku naszych poprzedników. I to mocno akcentują sami samorządowcy. Dzisiejsze wydarzenie związane z przekazaniem kolejnych funduszy, które uzupełnią ogromne projekty niskoemisyjnego transportu w obu miastach było przez samorządy bardzo oczekiwane. Niezmiernie cieszy mnie, że Gorzów i Zielona Góra stawiają na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania komunikacji publicznej – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

25 mln złotych ma trafić do Gorzowa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sześciu nowych wozów tramwajowych, które wzbogacą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Taką samą kwotę przyznano Zielonej Górze. Władze miasta planują przeznaczyć pieniądze na realizację dwóch projektów.

 Nowe projekty muszą przejść teraz proces identyfikacji i oceny w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Listen to "Dodatkowe pieniądze na rozwój lubuskiego transportu" on Spreaker.