Drogowa ofensywa w Gorzowie

2021-10-20 19:27
Trasa Nadwarciańska w Gorzowie
Autor: Kamil Lewera Trasa Nadwarciańska w Gorzowie

Gorzowscy kierowcy będą musieli uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość. Miasto planuje kolejne inwestycje drogowe, które mają ruszyć jeszcze w rym roku.

Aktualnie największą drogową inwestycją realizowaną w Gorzowie jest rozbudowa tzw. wylotówki na Gdańsk. To inwestycja, która pochłonie prawie 74 miliony złotych Obecnie drogowy układają tam torowisko, które powstaje na odcinku od Ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ulicą Szarych Szeregów. Wiadomo, że inwestycja nie zostanie zakończona w terminie. Wylotówka ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

W mieście trwa też remont ulicy Słonecznej, Kombatantów, Okólnej oraz Sikorskiego, a wzdłuż estakady kolejowej powstaje zupełnie nowy odcinek ulicy Spichrzowej. Trzeba również pamiętać o zamkniętym fragmencie ulicy Teatralnej na wysokości budowanego Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

To nie koniec inwestycji drogowych, bo jeszcze w tym roku ruszy długo zapowiadany remont Trasy Nadwarciańskiej. Prace obejmą ponad kilometrowy odcinek drogi. Nowej nawierzchni doczeka się również ulica Olimpijska, Batalionu Zośka oraz fragment ulicy Sikorskiego.

Pod względem realizacji inwestycji drogowych Gorzów jest w czołówce polskich miast. Tylko w tym roku miasto na budowę, przebudowę i remonty dróg przeznaczyło setki milionów złotych.

Słuchaj Drogowa ofensywa w Gorzowie