Dzieci z Santoka nagrały audiobook

2021-12-07 17:02
Audiobook dzieciaków z Santoka
Autor: Agnieszka Moskaluk

"Sekrety zwierząt", "Hop z bajki w bajkę" czy "Cztery pory roku" – to tytuły słuchowisk, jakie powstały podczas zajęć w świetlicach podwórkowych w Starym Polichnie i Gralewie. Warsztaty w gminie Santok zostały zrealizowane w ramach programu „Wpieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Zajęcia w świetlicach podwórkowych w Starym Polichnie i Gralewie miały dać dzieciom czas i przestrzeń na zabawę, ćwiczenie kreatywności, poznawanie siebie nawzajem i korzystanie z wolnego czasu.

- Dzieci korzystają też z zajęć, podczas których mogą odrobić lekcje czy podszkolić z jakiegoś przedmiotu. Tu miał był czas na bieganie, grę w piłkę i taką kreatywność, na jaką nie ma czasu w szkole - tłumaczy Alina Nowak, prezes stowarzyszenia przyjaciół gminy Santok Pomocna Dłoń.

Dwa razy w tygodniu dzieci chodziły na spacery, grały w piłkę, miały też spotkania z terapeutą, a swoje talenty literackie odkrywały podczas zajęć z dziennikarką Radia Plus Gorzów Agnieszką Moskaluk. W ich trakcie dzieci poznawały tajemnice dźwięku, rysowały i wymyślały swoje własne bajki. 

Te historie następnie zostały nagrane i zrealizowane w formie słuchowiska.

Powstało pięć opowiastek o bezpieczeństwie.

Warsztaty w gminie Santok zostały zrealizowane w ramach programu „Wpieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Listen to "Dzieci z Santoka nagrały audiobook" on Spreaker.