Gorzowski Portal Pasażera

2022-01-13 7:39
Portal Pasażera
Autor: UM Gorzów

W Gorzowie działa już portal pasażera. Od teraz mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie znajduje się i o której przyjedzie ich autobus czy tramwaj. Portal funkcjonuje pod adresem: https://komunikacja.um.gorzow.pl/vm/main

Portal Pasażera powstał w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim” i stanowi element Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. To platforma, która umożliwia podgląd bieżącego rozkładu taboru komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem warunków na drogach i ewentualnych opóźnień czy korków. 

By zaplanować przejazd komunikacją miejską, należy wprowadzić nazwę lub numer przystanku, następnie wybrać przystanek z listy. Można również wybrać przystanek z mapy. Kolejno odjeżdżające autobusy/tramwaje z tego przystanku zostaną wyświetlone w tabeli. Jest też możliwość sprawdzenia późniejszych i wcześniejszych odjazdów dla wybranego przystanku.

Z portalu można korzystać także przez telefon – funkcja udostępniania lokalizacji umożliwia odnalezienie najbliższego przystanku i godzinę odjazdy wybranego autobusu czy tramwaju.  

Portal ma także funkcję bieżącego pomiaru jakości powietrza.