Miał być zysk, a jest strata

2022-02-22 11:52
Internet
Autor: KMP w Gorzowie Oszustwo internetowe

Prawie 300 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Gorzowa, który chciał zainwestować w kryptowaluty. Mężczyzna nie podejrzewał, że po drugiej stronie są oszuści, którzy wyłudzili od niego pieniądze.

Szybki i wysoki zysk był złudny. Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy, zwłaszcza na rynku kryptowalut.

- Początkowo mężczyzna wpłacił 250 dolarów, za co dostał nawet bonus. Po kilku dniach na koncie było już niemal dwa razy więcej środków. Oszuści kilkukrotnie kontaktowali się z mężczyzną, by ten zainwestował jeszcze więcej pieniędzy. Zmanipulowany mieszkaniec Gorzowa wykonywał instrukcje, które były mu podawane. W rezultacie dokonano kilku przelewów na łączną kwotę niemal 300 tysięcy złotych. Kiedy usłyszał, że musi jeszcze wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych podatku, by odzyskać pieniądze, zrozumiał, że został oszukany. Środków nie był w stanie w jakikolwiek sposób wypłacić - tłumaczy Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Śledczy przypominają, że aby nie narazić się na straty, najlepiej przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje.