Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla lubuskich strażaków

2021-12-20 14:33
Nowe ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze
Autor: fot. Kamil Lewera Straż Pożarna

Lubuscy strażacy wzbogacili się o cztery nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze. To w pełni wyposażone pojazdy, który trafią do jednostek w Gorzowie, Zielonej Górze, Strzelcach Krajeńskich i Nowej Soli.

Cztery lubuskie komendy Państwowej Straży Pożarnej otrzymały po jednym nowym ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym. Uroczystość ich przekazania odbyła się w poniedziałek w Gorzowie. Wartość jednego pojazdu to prawie 1,2 mln zł.

- Odpowiadam, z mocy ustawy, za bezpieczeństwo mieszkańców woj. lubuskiego i ten sprzęt, który mamy okazję przekazywać lubuskim strażakom niewątpliwie to bezpieczeństwo zwiększa, wspiera wasze działania, wspiera wasz profesjonalizm. Niewątpliwe też zwiększają wasze bezpieczeństwo, wtedy, kiedy narażacie swoje życie niejednokrotnie niosąc pomoc tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują – mówił podczas uroczystości do strażaków wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Samochody mają napęd na cztery osie i automatyczną skrzynię biegów. Posiadają kabinę dla sześciu ratowników, zbiornik wody o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego.

Listen to "Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla lubuskich strażaków" on Spreaker.