Rusza budowa CEZiB

2020-01-09 8:21
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu
Autor: brak danych

Miasto przekazało plac budowy. W poniedziałek firma odpowiedzialna za budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu rusza z pierwszymi pracami.

W poniedziałek rozpoczną się prace rozbiórkowe na zewnątrz i w środku budynków po szpitalu miejskim przy ulicy Warszawskiej - poinformował Konrad Różek, kierownik kontraktu. Spółka Mirbud przejęła już nieruchomości, gdzie będzie się mieścić Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Do końca tego tygodnia zaplanowała prace przygotowawcze – wykonanie zaplecza dla placu budowy. Wykonawca nie przewiduje, by prowadzone prace powodowały jakiekolwiek utrudnienia dla gorzowian. CEZiB jest największą inwestycją edukacyjną w północnej części województwa lubuskiego. Poprzez rewitalizację istniejących zabytkowych terenów poszpitalnych powstaje miejsce, w którym będzie możliwe kształcenie zawodowe na poziomie technikum, branżowej szkoły zawodowej, szkoły policealnej, kształcenie ustawiczne dorosłych oraz upowszechnianie i odkrywanie nauki i techniki przez wszystkie pokolenia mieszkańców Gorzowa i okolic.

W centrum będą działać trzy szkoły zawodowe. W poszpitalnych budynkach powstaną nowoczesne pracownie oraz nowa hala sportowa. Architektura nowych budynków będzie tłem dla istniejącej zabudowy. Mają to być proste bryły, wykończone stonowaną kolorystyką, szkłem i stalą. Elewacje istniejących budynków zostaną poddane renowacji, która nie zaburzy ich obecnego wyglądu.

Termin oddania centrum do użytku to wrzesień 2021. Całość ma kosztować prawie 104 mln zł. Radio Plus | UM | Dariusz Wieczorek