Lubuskie. Tak źle jeszcze nie było. Umiera coraz więcej osób

2022-01-21 14:31
Pogrzeb
Autor: brak danych

Zatrważające dane dotyczące liczby zgonów. Tylko w zeszłym roku w całej Polsce zmarło ponad pół miliona osób. Na cmentarzach przybywa pochówków, a rodziny na pogrzeb swoich bliskich muszą czekać nawet kilka dni.

Według najnowszych danych w 2021 roku w całej Polsce zmarło ponad pół miliona osób. Oznacza to, że był to najtragiczniejszy rok od czasów drugiej wojny światowej.

W województwie lubuskim liczba ubiegłorocznych zgonów wzrosła o prawie 10 procent w porównaniu do roku 2020. Na obecną sytuację postanowiły zareagować władze Gorzowa, które podjęły decyzję o rozbudowie cmentarza przy ul. Żwirowej o dodatkowe 2 hektary.

Tylko w tym tygodniu na gorzowskiej nekropolii pochowano 30 osób, a od początku roku odbyło się już 106 ceremonii pogrzebowych. Nie ma co ukrywać, że wpływ na to ma pandemia koronawirusa. Wyraźny wzrost zainteresowania widać chociażby w zakładach pogrzebowych i firmach, które zajmują się kremacją zwłok.

O przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz podejmowanie decyzji o szczepieniu, po raz kolejny apeluje również wojewoda lubuski, Władysław Dajczak. Tylko w województwie lubuskim do dyspozycji mieszkańców jest 260 punktów szczepień, w tym również te mobilne.

Listen to "Tak źle jeszcze nie było. Umiera coraz więcej osób" on Spreaker.