Trwa tremont mostu kolejowego w Kostrzynie nad Odrą

2022-02-24 14:54
Remont mostu kolejowego w Kostrzynie nad Odrą
Autor: PKP PLK Remont mostu kolejowego w Kostrzynie nad Odrą

W Kostrzynie nad Odrą trwa remont mostu kolejowego. W ramach inwestycji, która warta jest około 26 mln zł odbudowany zostanie również drugi tor na trasie z Kostrzyna nad Odrą do Küstrin-Kietz.

Przebudowa mostu kolejowego na polsko-niemieckiej granicy realizowana jest w trosce o polepszenie komfortu podróżnych. Remont ponad czterystumetrowej przeprawy z czterema kratownicowymi i żelbetowymi przęsłami oraz odbudowa drugiego toru, który nieczynny jest od 2011 roku, zlikwidują tzw. „wąskie gardło”.

Pierwsze prace rozpoczęły się w sierpniu tego roku, i jak na razie idzie zgodnie z planem, ale aktualnie największym problemem może być wysoki poziom wody w Warcie. Dotychczas udał się wyremontować dwa przęsła mostu. Elementy zostały też zabezpieczone specjalną farbą odporną na warunku atmosferyczne. Wykonawca ocenia zaawansowanie prac na 30 procent. 

Most kolejowy na polsko-niemieckiej granicy ma być gotowy do 12 grudnia tego roku. Do tego czasu na odcinku między Kostrzynem nad Odrą a Küstrin-Kietz obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Listen to "Trwa remont mostu kolejowego w Kostrzynie nad Odrą" on Spreaker.