Wojewódzki magazyn darów powoli się zapełnia

2022-03-03 13:52
Magazyn centralny w Skwierzynie
Autor: Kamil Lewera Magazyn centralny w Skwierzynie

Do centralnego magazynu wojewódzkiego w Skwierzynie docierają pierwsze transporty darów dla obywateli Ukrainy. To specjalne miejsce utworzone na terenie jednostki wojskowej, do którego będą trafiały rzeczy podarowane przez mieszkańców, firmy i instytucje z całego naszego regionu.

W województwie lubuskim magazyn centralny zlokalizowany jest na terenie jednostki wojskowej w Skwierzynie. To właśnie tam trafiają wszystkie dary zebrane przez mieszkańców naszego regionu.

- Mamy już pierwsze transporty z gmin, tutaj w centralnym magazynie wojewódzkim, który jest w Skwierzynie prowadzony przez żołnierzy obrony terytorialnej. Mamy właśnie w tej chwili transport z Gorzowa z odzieżą, tak jak prosiliśmy bardzo posegregowaną, opisaną i na paletach” – mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak.

Pierwsze transporty darów
Autor: Kamil Lewera Pierwsze transporty darów

Zgodnie z przyjętym kluczem, gminy przekazują zebrane na swoim terenie dary do magazynów utworzonych przez starostów, a z nich - po posortowaniu i ułożeniu na paletach - trafiają do magazynu centralnego w Skwierzynie.

Adresy miejsc, w których prowadzone są oficjalne zbiórki wraz z listą najpotrzebniejszych produktów dostępne są na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce POMAGAMY UKRAINIE.

Listen to "Wojewódzki magazyn darów powoli się zapełnia" on Spreaker.