15 kwietnia święcenia biskupie ks. Piotra Wawrzynka

2023-04-13 8:19 Justyna Bieniek
Ks. Piotr Wawrzynek
Autor: BP KEP

Uroczystości święceń biskupich ks. Piotra Wawrzynka odbędą się w sobotę 15 kwietnia. Mszę św. w katedrze legnickiej zaplanowano na godz. 10:00.

Głównym konsekratorem będzie abp Józef Kupny z Wrocławia, a towarzyszyć będą: biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Na uroczystość przyjadą biskupi z Polski, Czech i Niemiec. Bp nominat Piotr Wawrzynek jest czwartym biskupem pomocniczym w 31-letniej historii diecezji legnickiej. Papieską decyzję o mianowaniu go biskupem pomocniczym w diecezji, Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła 4 marca.

Jak poinformował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski w liście do diecezjan, święcenia biskupa nominata odbędą się w Oktawie Wielkanocy, w sobotę, 15 kwietnia. Hierarcha zaprosił wszystkich na uroczystości i zaapelował o modlitwę w intencji biskupa nominata. „Bardzo proszę Was wszystkich: biskupi, prezbiterzy, diakoni, osoby konsekrowane, klerycy i wierni świeccy, a szczególnie proszę osoby doświadczone krzyżem cierpienia i samotności, włączcie się całym sercem, każdy na swój sposób, w wołanie do Boga o potrzebne łaski dla nowego biskupa pomocniczego” – napisał, zapraszając na uroczystości.

Szczegóły dotyczące Eucharystii zostaną podane w późniejszym czasie.

Źródło: diecezja legnicka / BP KEP