16 kwietnia: Dziś Święto Bożego Miłosierdzia

2023-04-16 11:12 Justyna Bieniek
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Autor: diecezja.pl

"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Tam odbywają się główne obchody.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ustanowione za sprawą objawień św. Faustyny Kowalskiej, w czasie których Jezus prosił o to święto. W Kościele rozpocznie je Tydzień Miłosierdzia. Będzie obchodzony pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Główne obchody Niedzieli Miłosierdzia odbywają się tradycyjnie w Krakowie-Łagiewnikach. Głównym punktem uroczystości jest Eucharystia pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Niedziela Miłosierdzia to również święto patronalne Caritas. Swoje słowo na ten dzień skierował bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreślił w nim, że wiara w Kościół Chrystusowy inspiruje nas do tego, abyśmy stawali się miłosierni, jak Ojciec nasz jest miłosierny.

Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu będą publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu

Źródło: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach/ BP KEP

Zobacz też: KOMUNIKAT SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SPRAWIE OBCHODÓW ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA 2023