19 czerwca pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

2022-06-09 18:57
Jasna Góra
Autor: Aw58/wikimedia commons

W biznesie. W kryzysie. W wierze" - to hasło IV Pielgrzymki Przedsiębiorców na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Wezmą w niej udział pracodawcy, samozatrudnieni i freelancerzy, a także organizacje katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterze środowisk biznesowych. Do udziału zaprasza abp Józef Kupny, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

Pielgrzymkę organizuje Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów "Nostra Res". Jak informują w zaproszeniu, na treść i przesłanie pielgrzymki złożą się trzy wymiary, jakie współistnieją w jednym człowieku – katoliku w biznesie. Będzie to zatem spotkanie tych, którzy przywiozą swoje doświadczenia, aby odczytać je w świetle wiary. Niektórzy z nich podzielą się swoimi świadectwami, jak np. Mateusz Kłosek (Eko-Okna), przedsiębiorca zaangażowany, z misją społeczną oraz człowiek odpowiedzialny m.in za głośne kampanie billboardowe w obronie życia i rodziny. Drugim gościem będzie Grzegorz Górny, dziennikarz, publicysta, a także przedsiębiorca – twórca katolickich mediów.

Osobistą odpowiedzią każdego uczestnika na te wyzwania stanie się dokonanie lub odnowienie Aktu oddania się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi podczas najważniejszego momentu pielgrzymki – Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. Będzie jej przewodniczył bp Zbigniew Zieliński z Koszalina. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów, organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych."

Obecny czas stawia przed nami nowe wyzwania, dla wielu przedsiębiorców jest czasem kryzysu. Szczególnie teraz dobrze funkcjonujące firmy oraz przedsiębiorcy wrażliwi na ludzkie potrzeby mogą ukazywać głębszy sens działalności gospodarczej sprzyjającej egzystencji człowieka i jego rozwojowi. Mam nadzieję, że to spotkanie umocni nas w odwadze realizacji powołania do przedsiębiorczości" - napisał w zaproszeniu na pielgrzymkę abp Józef Kupny, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców. Rejestracji i można dokonać na stronie https://pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl/#rejestracja

Źródło:ekai