2 tys. młodych na dorocznej „Przystani” w Pelplinie

2022-06-19 12:27
Przystań w Pelplinie
Autor: Krąg Biblijny/Facebook

„Pragniemy budować wspólnotę miłości” - powiedział do zgromadzonej w Pelplinie młodzieży na „Przystani – warsztatach dla duszy” biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Całodniowe wydarzenie odbyło się w sobotę po raz dziesiąty.

Pierwsza grupa warsztatowa, grupa muzyczna rozpoczęła swoje prace już w piątek. W sobotnie przedpołudnie miały miejsce warsztaty muzyczne, taneczne i uwielbienia flagami, rękodzielnicze, gry terenowej po zabytkach i ogrodach Pelplina, medialne i sportowe.

Popołudniową część, po wspólnym posiłku, rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólny rachunek sumienia. Następnie obecni wysłuchali świadectwem wiary i przystąpili do spowiedzi św.

Centralnym punktem programu była msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, który na rozpoczęcie liturgii stwierdził, że przez spotkanie przy ołtarzu „pragniemy budować wspólnotę miłości, której ten świat tak bardzo potrzebuje”.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Na wstępie podkreślił, że „jest w nas pragnienie tworzenia normalności i to takiej, na którą my będziemy mieli wpływ”. - Pragniemy radości spotkań - dodał hierarcha.

Ostatnim punktem wydarzenia był koncert ewangelizacyjny przygotowany przez zespoły muzyczne „Na cały głos” z Pelplina i „Nieboskłonni” z Tczewa.

„Przystań” została zorganizowana po raz dziesiąty. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego z błogosławieństwem na czas rozpoczynających się wakacji.

Tegorocznymi uczestnikami, podobnie jak w latach przed pandemią, była młodzież zarówno z ruchów i stowarzyszeń katolickich jak i z poszczególnych parafii ze swoimi duszpasterzami. Licznie też uczestniczyli kandydaci do sakramentu bierzmowania.

Źródło: Diecezja Pelplińska