20 maja spotkanie online z z kardynałem Georgem Pellem

2022-05-18 17:11
Kard. Georg Pell
Autor: Kerry Myers/wikimedia commons

W piątek 20 maja o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie online z kardynałem Georgem Pellem. Jego uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie.

Tematem spotkania będzie przekazywanie depozytu wiary w czasach zamieszania, kryzysu i prześladowań. Kard. George Pell podzieli się refleksją na temat synodu o synodalności, sytuacji Kościoła Katolickiego, odpowie na pytanie jak głosić Ewangelię w społeczeństwie coraz bardziej zdechrystianizowanym czy nawet antychrześcijańskim, w którym kultura, środowiska akademickie i politycy kwestionują podstawy cywilizacji chrześcijańskiej”.

Kardynał będzie chciał mówić o tym jak zachować sprawiedliwość i miłość w obliczu bólu niesprawiedliwości, jak zachować wiarę i nadzieję w czasach prześladowań i więzienia. Podzieli się także swoimi przemyśleniami na temat drogi odnowy Kościoła, sposobu przekazywania nienaruszonego depozytu wiary kolejnym pokoleniom oraz podejmie kwestie usprawnienia organizacyjnego i finansowego funkcjonowania Kościoła oraz tego, jak radzić sobie odrzucaniem nauczania Kościoła przez duchownych, teologów i pojawianiem się fałszywych proroków w Kościele.

Spotkanie będzie dostępne na kilku kanałach YT:

Kanał EWTN Polska: https://www.youtube.com/watch?v=l68NIORgBecVeritatis Splendor: https://www.youtube.com/watch?v=w4NVLqgjxZUChrześcijańskie Centrum Kultury Maryi Naszej Królowej: https://www.youtube.com/watch?v=-Q1X24JEMDwStowarzyszenie Katolickie „Przybądźcie wierni” (Adeste fideles): https://www.youtube.com/watch?v=inY6Q6YJ0CY

Kardynał George Pell jest kardynałem Kościoła Katolickiego z Australii. Pełnił funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarki Stolicy Apostolskiej w latach 2014-2019, a w latach 2013-2018 był członkiem Rady Kardynałów Doradców Ojca św. Franciszka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966, biskupie w 1987, a kardynałem został w 2003. George Pell był arcybiskupem Sydney (2001–2014), arcybiskupem Melbourne (1996–2001) i biskupem pomocniczym Melbourne (1987–1996). Jest autorem, publicystą i mówcą publicznym. Posiada licencjat z teologii na Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie oraz doktorat z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne spędził 400 dni w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów jednomyślną decyzją australijskiego Sądu Najwyższego. 

Źródło: Stacja7