Abp Szal poświęcił kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów

2022-05-30 16:17
Poświęcenie kapliczki z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów
Autor: Archidiecezja Przemyska

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego abp Adam Szal poświęcił kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów na błażowskim Wilczaku pod Rzeszowem. To pierwszy taki obraz w Polsce.

Uroczystość rozpoczęła się mszą święta z okolicznościową homilią, podczas której metropolita przemyski zwracał uwagę wiernych na fakt, że nasze życie można porównać do drogi. – Nasze życie jest drogą. Nieraz prostą, jasną i pełną sukcesów, ale bywa też, że droga prowadzi tak jak tutaj na Wilczak, pod górę i z góry, i są zakręty, i miejsca nie zawsze równe. Życie jest wielką podróżą - powiedział hierarcha i dodał, że celem tej drogi jest Niebo, czyli spotkanie z Bogiem.

Abp Szal przypominał też, że przykładem kroczenia drogą ku Bogu jest dla nas Maryja, której wizerunek został w tym dniu poświęcony. – Wpatrujemy się przede wszystkim w Chrystusa, ale też w tych, których postawił na naszej drodze. Wśród tych osób szczególnie bliskich nam, katolikom jest Najświętsza Maryja Panna. Niech ona będzie naszą przewodniczką - powiedział kaznodzieja.

Z kolei ks. Jacek Rawski, proboszcz parafii w Błażowej zaznacza, że zarówno miejsce, jak i ustawiony w nim wizerunek są wyjątkowe. – Mamy tutaj chyba pierwszy w Polsce taki obraz Matki Bożej Patronki Rowerzystów, a dzięki temu, że drogi przez Wilczak stają się coraz bardziej znane i są w krajowym systemie dróg rowerowych, to bardzo cieszymy się z tego, że możemy tutaj gościć tylu rowerzystów – mówi ks. Rawski.

Po zakończonej mszy abp Adam Szal poświęcił kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów, a na Wilczku rozpoczął się piknik, którzy zgromadził mieszkańców i rowerzystów w niedzielne popołudnie.

Źródło: Archidiecezja Przemyska