Archidiecezja Warszawska: 25 listopada Diecezjalne Spotkanie Młodych

2023-11-20 18:31
Diecezjalne Spotkanie Młodych
Autor: Archidiecezja Warszawska

Młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej. Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony pod hasłem „Radując się w nadziei”. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Odbędzie się też koncert Siewców Lednicy oraz wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa

Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Kościołach lokalnych w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Hasłem tegorocznego ŚDM są słowa „Radując się w nadziei” (por. Rz 12,12), które nawiązują do Wielkiego Jubileuszu Roku 2025, przeżywanego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

– Przez najbliższe dwa lata papież Franciszek zaprasza i zachęca młodzież do pogłębienia znaczenia chrześcijańskiej nadziei i świadczenia z radością, że Chrystus żyje – tłumaczy ks. Zbigniew Sawiak z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej.Tegoroczne spotkanie przybliży jej postać bł. Carla Acutisa, patrona ludzi młodych, który – jak podkreśla ks. Sawiak – „w Eucharystii odkrył moc i sens wiary, wskazując, że jest ona najszybszą i najprostszą autostradą do Nieba”. – Jego relikwie, będą z nami obecne przez całe spotkanie – dodaje.

Diecezjalne Spotkanie Młodych rozpocznie się o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej od wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa oraz koncertu ewangelizacyjnego Siewców Lednicy. Centralnym punktem będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych m.in: lektorzy, starsi ministranci, wszystkie młodzieżowe wspólnoty, młodzi ze szkół średnich, studenci oraz młodzież postakademicka..

Źródło: archwwa.pl