Archidiecezja Warszawska przygotowuje miejsca dla uchodźców

2022-02-24 19:12 Justyna Bieniek
Kard. Kazimierz Nycz
Autor: Archidiecezja Warszawska

Kard. Kazimierz Nycz zwróci się w najbliższym czasie do wszystkich parafii Archidiecezji Warszawskiej z prośbą o przygotowanie miejsc na wypadek konieczności przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Już teraz Archidiecezja wskazała miejsca dla 140 osób w swoich ośrodkach rekolekcyjnych.

Archidiecezja Warszawska odpowiedziała na apel władz państwowych i zadeklarowała gotowość przyjęcia w swoich ośrodkach ponad stu ukraińskich uchodźców. W związku z wciąż zmieniającą się sytuacją pozostaje w kontakcie z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem, który na Mazowszu koordynuje organizowanie pomocy dla spodziewanej fali przybyszów z Ukrainy.  W najbliższym czasie, kard. Nycz zwróci się do wszystkich parafii Archidiecezji Warszawskiej z prośbą o wygospodarowanie miejsc dla naszych braci Ukraińców, na wypadek gdyby szukali w Polsce schronienia uciekając przed wojną – zapowiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Metropolita zachęca do odmawiania – w parafiach lub indywidualnie – codziennego różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Wymownym znakiem modlitwy i solidarności będzie też śpiew po każdej Mszy św. w warszawskich parafiach Suplikacji z prośbą do Boga o wybawienie od “powietrza, głodu, ognia i wojny”. Archidiecezja Warszawska włączy się też w ogłoszoną wczoraj zbiórkę Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

Źródło:ekai