Archikatedra Warszawska: za kilka dni wierni podziękują za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

2021-09-24 9:24 Justyna Bieniek
Kardynał Wyszyński
Autor: beatyfikacja.info

Od września, 28 dnia każdego miesiąca o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, będą odprawiane dziękczynne Msze święte. Pierwszej z nich będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Chcemy, by te spotkania odbywały się przez cały rok jako wielkie dziękczynienie za beatyfikację kardynała- podkreślają duszpasterze z katedry, w której znajduje się kaplica ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego, a w niej sarkofag, gdzie spoczywa.

Od dnia wyniesienia na ołtarze 12 września 2021 roku, wierni modlą się w tym miejscu zostawiając na kartkach swoje prośby i podziękowania. Co wtorek, od 14 września, w archikatedrze o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. o łaski za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wcześniej odczytywane są prośby składane przez pielgrzymów przy sarkofagu bł. Prymasa Wyszyńskiego. Na zakończenie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami.

Bł. Stefan Wyszyński był Prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła 12 września 2021 w Warszawie. Jego liturgiczne wspomnienie będzie obchodzone 28 maja.

Źródło: stacja7