Australia: obowiązkowe szczepienia duchownych z Brisbane

2021-11-24 15:37 Justyna Bieniek
Igrzyska Olimpijskie w 2032 roku odbędą się w Brisbane w Australii
Autor: MKOL

Archidiecezja Brisbane ogłosiła, że wszyscy jej pracownicy, w tym duchowni, wykonawcy prac i wolontariusze muszą być w pełni zaszczepieni do 15 grudnia. To polecanie władz państwowych. Z tego obowiązku może ich zwolnić tylko lekarz.

Patrząc na sytuację w Australii i na świecie jasne jest, że szczepienie to najbardziej skuteczny sposób zmniejszenia ryzyka zakażenia lub ryzyka przekazania wirusa innym w obrębie naszej wspólnoty” – stwierdził arcybiskup Mark Coleridge. Jego oświadczenie pojawiło się na stronie internetowej archidiecezji Brisbane 16 listopada. Hierarcha zdecydował, że jej pracownicy muszą przyjąć dwie dawki preparatu przeciw COVID-19 do 15 grudnia, chyba że mają oficjalne zwolnienie lekarskie.

Abp Coleridge zaznaczył, że duchowni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, narażają wiernych na ryzyko choroby. Metropolita Brisbane podkreśla, że duszpasterze powinni znać wiernych, odwiedzać rodziny, umacniając ich w Panu i karmić sakramentami. To oznacza, że duchowni zaangażowani w duszpasterstwo parafialne muszą być blisko ludzi. Ale w warunkach pandemii, ci którzy nie są podwójnie zaszczepieni- narażają innych na niebezpieczeństwo. Stanowią zagrożenie dla wiernych. W związku z tym, księża i diakoni, którzy nie przyjęli dwóch dawek, nie wywiązują się ze swojego obowiązku opieki nad wiernymi" - napisał abp Coleridge.

W Australii odnotowano do tej pory 200 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 1948 osób zakażonych Covid 19.

Źródło:ekai