Bangladesz: znów atak na katolika

2022-02-04 8:18 Justyna Bieniek
Bangladesz
Autor: Bellayet/wikimedia commons

Starszy mężczyzna został odurzony, a następnie zamordowany w Barisal na południu Bangladeszu. Był najstarszym członkiem miejscowej parafii.

Atak wywołał strach wśród wiernych, którzy uznali to zabójstwo za kolejny dowód na prześladowania chrześcijan w tym kraju. Wierni zorganizowali protesty uliczne, podczas których domagali się od władz sprawiedliwości i zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom.

Ciało Malkama D’Costy znaleziono w jego domu. Mężczyzna został przed śmiercią odurzony narkotykami, podobnie jak pięcioro członków jego rodziny, którzy trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdaniem protestujących, 91-latka zamordowano z zemsty. W ubiegłym roku jego syn zeznawał przeciwko muzułmaninowi oskarżonemu o gwałt na sąsiadce. Zrobił to, choć rodzina oskarżonego groziła mu i żądała, aby wycofał zeznania. Prześladują nas i gnębią tylko dlatego, że jesteśmy mniejszością – mówili demonstrujący katolicy.

Rodzinę ofiary i protestujących mieszkańców odwiedził poprzedni arcybiskup Barisal, Lawrence Subrata Howlader, obecny metropolita Ćottogramu. Wyraził swoją bliskość i smutek z powodu tragicznego wydarzenia. Podkreślił, że to już kolejny przypadek podobnego ataku na katolików w Bangladeszu. On też nie ma wątpliwości, że wyznawcy Chrystusa są w tym kraju prześladowaną mniejszością.

Źródło: Vatican News/Stacja7