Biblia i różaniec od trenera chorwackiej reprezentacji dla byłego piłkarza Argentyny

2022-12-14 14:26 Justyna Bieniek
Zlatko Dalić
Autor: Анна Нэсси/wikimedia commons

Były argentyński piłkarz, napastnik Rubén Cecco dostał od obecnego trenera chorwackiej reprezentacji Zlatko Dalicia- Biblię i różaniec, podarowane i pobłogosławione przez samego papieża. Stało się to w 2009 roku. O tym wydarzeniu opowiedział w rozmowie z Radio Mitre w Rosario, dodając, że oba te przedmioty trzyma do dzisiaj w domu jako niezwykle cenną pamiątkę.

W 2009 Argentyńczyk grał w albańskim klubie Dinamo Tirana, którego trenerem był wtedy obecny selekcjoner drużyny narodowej Chorwacji. I to on przywiózł z Watykanu i podarował mu Pismo Święte oraz różaniec, pobłogosławione przez papieża. Chorwacki trener “zawsze mnie prosił, abym zachował wiarę w Boga- wyznał 39-letni obecnie Cecco.

W 2017 Zlatko Dalić, wkrótce po objęciu stanowiska trenera reprezentacji swojego kraju powiedział w jednym z wywiadów: “wszystko, co osiągnąłem w życiu i w karierze zawodowej, zawdzięczam swojej wierze. Jestem za to wdzięczny memu ukochanemu Bogu”. Wspomniał także, że w dzieciństwie był ministrantem i służył do Mszy w klasztorze franciszkańskim.

"Zawsze byłem wierzący i tak wychowuję swoje dzieci. W każdą niedzielę staram się chodzić na Eucharystię” – mówi 56-letni trener. Ujawnił też, że odmawia różaniec, który zawsze nosi przy sobie. “Gdy czuję, że przeżywam jakieś trudne chwile, wkładam rękę do kieszeni, dotykam go i potem wszystko staje się łatwiejsze” – powiedział Dalić.

Wspomnienia R. Cecco dotyczące niezwykłego podarunku od jego byłego trenera nadano w rozgłośni przed półfinałowym meczem Chorwacji z Argentyną, która pokonała drużynę Dalicia 3:0 i jako pierwsza znalazła się w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Zagra tam 18 grudnia ze zwycięzcą spotkania Francja-Maroko, Chorwaci natomiast zmierzą się dzień wcześniej z drużyną pokonaną w meczu o 3. miejsce na świecie.

Źródło:ekai