Boże Narodzenie w Watykanie

2021-12-25 10:20
Watykan
Autor: pixabay

Papież Franciszek mówi: „w  tym roku również światła Bożego Narodzenia będą stłumione przez konsekwencje pandemii, która nadal ciąży na naszych czasach”. Podkreślił jednak, że nie można tracić nadziei.

Jak będzie wyglądał świąteczny czas w Stolicy Apostolskiej? W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia Ojciec Święty będzie sprawował Mszę św. wigilijną w bazylice watykańskiej o 19.30.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w sobotę 25. grudnia o godz. 12.00 udzieli uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi.

W ostatni dzień roku kalendarzowego, w piątek 31. grudnia o godz. 17.00 papież będzie przewodniczył pierwszym nieszporom uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Te Deum w podziękowaniu za miniony rok w bazylice watykańskiej. Następnego dnia, w sobotę 1 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku 2022, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz LV Światowy Dzień Pokoju o godz. 10.00 papież będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Piotra.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w czwartek 6 stycznia o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice watykańskiej.

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia o godz. 9.30 Ojciec Święty będzie sprawował Eucharystię i udzieli chrztu dzieciom w Kaplicy Sykstyńskiej.

Papież będzie się też spotykać z wiernymi na modlitwie „Anioł Pański” w poszczególne niedziele, a także w pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Objawienia Pańskiego.

Źródło:ekai