Bp Andrzej Czaja zaprasza Opolan na trzy dni na Górę św. Anny

2022-06-23 19:15
Bp biskup opolski Andrzej Czaja
Autor: Adrian Tync/Wikimedia Commons

W dniach 24-26 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się triduum z okazji 50-lecia diecezji opolskiej i zakończenia Roku Rodziny. W zaproszeniu bp Andrzej Czaja przypomina, że 28 czerwca 1972 roku papież Paweł VI specjalną bullą ustanowił diecezję opolską.

- Ponawiam wobec całej Rodziny Diecezjalnej moje gorące zaproszenie do udziału w modlitewnym triduum na Górze św. Anny, w dniach 24-26 czerwca, oraz w uroczystej rocznicowej Eucharystii w katedrze opolskiej, we wtorek 28 czerwca – pisze biskup opolski.

Triduum rozpocznie się w piątek 24 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele oraz do sakramentalnego małżeństwa. O godz. 19.00 w grocie lurdzkiej rozpocznie się nabożeństwo ze świecami, na które zaproszeni zostali szczególnie członkowie dzieła modlitwy za kapłanów Oremus, członkinie Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego oraz mężczyźni należący do Bractwa Świętego Józefa.

- W sobotę, po Eucharystii o godz. 9.00, na kalwaryjski szlak wyruszymy z rodzinami, by modlitwą i śpiewem przebłagać Boga za grzechy, a słuchaniem kazań o tematyce rodzinnej umocnić wiarę i wzajemną miłość w naszych rodzinach – dodaje biskup.

- W niedzielę, podczas dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców, w duchowej łączności z Ojcem Świętym, który tego dnia zakończy w Watykanie Rok Rodziny Amoris laetitia, zawierzymy Bogu rodziny naszej diecezji – informuje ordynariusz opolski. Uroczysta msza św. rozpocznie się o godz. 10.00.

We wtorek, 28 czerwca podczas Eucharystii o godz. 18.30 w katedrze opolskiej, pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Jana Kopca będzie okazja do wyrażenia Bogu wdzięczności w dzień 50. rocznicy utworzenia diecezji oraz zawierzenia jej przyszłości Matce Bożej Opolskiej.

Źródło: KAI