Bp Muskus apeluje, by się szczepić

2021-11-25 13:33 Justyna Bieniek
Biskup Damian Muskus
Autor: KEP

Krakowski biskup pomocniczy zauważa brak zdecydowanej reakcji osób odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, ale też lekceważenie zagrożenia przez nadal zbyt dużą części społeczeństwa. To musi budzić niepokój tych, którzy czynią wszystko, by jak najszybciej odzyskać poczucie bezpieczeństwa – pisze bp Damian Muskus OFM w mediach społecznościowych. I apeluje o przyjmowanie preparatu przeciw Covid 19 oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Bp Muskus przekazał, że sam przyjął dawkę przypominającą i zaapelował do innych o odpowiedzialność. „Informacje o liczbie nowych zakażeń, a zwłaszcza zgonów są zatrważające. Dziś odeszło tyle osób, jakby spadły z przestworzy dwa samoloty wypełnione do ostatniego miejsca” – napisał hierarcha na swoim profilu fejsbukowym. Jak ocenił, „brak zdecydowanej reakcji osób odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, jak i lekceważenie zagrożenia przez wciąż zbyt dużą część społeczeństwa, muszą budzić niepokój tych, którzy czynią wszystko, by jak najszybciej odzyskać poczucie bezpieczeństwa”.

Krakowski biskup pomocniczy przywołał apel bp. Edwarda Dajczaka. Duchowny poprosił księży swojej diecezji, by przemyśleli kwestię szczepienia, a tych, którzy się nie szczepią - by robili testy na COVID-19 przed każdym większym spotkaniem z wiernymi. „To apel, pod którym nie tylko się podpisuję, ale i przekazuję dalej” – skomentował bp Muskus.

„Każdy chce się cieszyć życiem. Ale tego nie zapewni uparte ignorowanie faktów i zamykanie oczu na cierpienia tych, którzy przez niefrasobliwość innych chorują, czy mają utrudniony dostęp do lekarza. Powrót do pełnej normalności jest możliwy tylko wtedy, jeśli zdobędziemy się na osobistą odpowiedzialność - w imię szacunku do życia i troski o dobro bliźniego” – podsumował.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 128 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 497 osób z Covid-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 434 272 infekcje, zmarło 82 186 osób zakażonych.

Źródło:ekai