Bp Pindel: międzyreligijny Marsz Solidarności w Ukrainą

2022-03-01 14:43 Justyna Bieniek
Marsz dla Ukrainy
Autor: Diecezja Bielsko- Żywiecka

Zapraszam na międzyreligijny marsz solidarności z Ukrainą i modlitwę o pokój" - napisał na Twitterze biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Marsz odbędzie się 5 marca o godz. 19:30 na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej.

Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych świeckich, siostry zakonne, zakonników oraz księży na międzyreligijne spotkanie i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i Świecie. Spotkanie rozpoczniemy ekumeniczną modlitwą, a następnie przejdziemy w cichym marszu solidarności z Ukrainą oraz jej obywatelami do Katedry Świętego Mikołaja, w której będę przewodniczył Mszy świętej w intencji pokoju. Na zakończenie odśpiewamy wspólnie Suplikacje – zaprasza za pośrednictwem mediów społecznościowych bp Pindel.

A w niedzielę wieczorem miejscowi artyści wystąpią w koncercie "GraMY doBBro dla Ukrainy", który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury. Będą też prowadzone zbiórki dla obywateli Ukrainy" – zapowiedział magistrat. Wydarzeniu patronuje prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. W koncercie wystąpią m.in. Akurat, Apostolis Anthimos Trio, Bielski Chór Kameralny, Dzień Dobry, Factory of Blues, Anna Guzik, Ghostman/Szewczuga/Maciejowski, Adam Myrczek, Katarzyna Pietrzko, Pociąg Rock'n'Roll, Nazar Tatsyshyn, Tricolor i The TreeX.

W niedzielę, podczas wydarzenia, zostanie zorganizowana zbiórka wyprawek szkolnych, pantofli i piżam dziecięcych oraz damskich. Kupić będzie można charytatywny t-shirt. Dochód ze sprzedaży popłynie na Ukrainę. Można będzie również wesprzeć finansowo Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej, który pomaga uchodźcom.

Źródło:diecezja.bielsko.pl