Caritas Diecezji Siedleckiej zebrała ponad 12 ton żywności

2021-12-20 19:16
„Tak. Pomagam!”: Caritas rusza ze świąteczną akcją dla potrzebujących
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Znamy kolejne dane dotyczące 19. edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!", która odbyła się 3 i 4 grudnia w całej Polsce. Dzięki poświęceniu ponad 800 wolontariuszy Caritas Diecezji Siedleckiej zebrała ponad 12 ton żywności, która zostanie przekazana osobom samotnym i rodzinom potrzebującym wsparcia przed Świętami Bożego Narodzenia.

Dzięki Państwa dobroci, wrażliwości i aktywnej pomocy zebraliśmy żywność z długim terminem ważności, która jest ogromnym wsparciem dla osób, które liczą na Caritas. Dostajemy cały czas żywność, która była zbierana w szkołach oraz w parafiach w ramach „Toreb Miłosierdzia". Szacujemy, że paczki otrzyma aż 640 rodzin – powiedziała Marta Próchnicka, koordynator projektów w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Pandemia koronawirusa na pewno utrudnia przeprowadzanie akcji. Dlatego jestem wdzięczny wszystkim, którzy w te dwa dni byli z nami, za każdy gest podzielenia się z innymi żywnością, tak podstawowym dobrem, którego jednak wielu z nas brakuje – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

W zbiórce wzięło udział 44 partnerów z całej diecezji siedleckiej: Szkolne Koła Caritas, Parafialne Zespoły Caritas, Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej, Żłobek Gminny Maluszek w Wesołówce. Żywność zbierano w sklepach kilkunastu sieci oraz w sklepach prywatnych.

Wcześniej o wynikach poinformowały też Caritas Diecezji Kieleckiej, gdzie udało się zebrać 10 ton żywności, oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej, gdzie wolontariusze zebrali ponad 7,5 tony żywności dla potrzebujących.

Źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej