Caritas: W jaki sposób wolontariusze dbają o migrantów?

2022-02-01 18:52
Caritas: W jaki sposób wolontariusze dbają o migrantów?
Autor: caritas.pl Caritas: W jaki sposób wolontariusze dbają o migrantów?

Wspólne spędzanie czasu, spotkanie wigilijne czy wyjazd do centrum nauki - w ten sposób wolontariusze z Caritas Polska dbają o migrantów przebywających w ośrodku w Lininie. Caritas odwiedza uchodźców w tym miejscu już od września.

We wrześniu przygotowane zostały szkolne wyprawki dla dzieci. - Tam zobaczyliśmy i poznaliśmy kilka osób z Afganistanu, z Czeczeni. Nawiązaliśmy relację, stwierdziliśmy, że to nie może być tylko jednorazowy wyjazd. Od razu obiecaliśmy, że pojawimy się ponownie - mówi brat Cordian Szwarc, zastępca dyrektora Caritas Polska odpowiedzialny za organizację wolontariatu.

Czytaj także: Główna strona o synodzie w Polsce coraz bogatsza

Wolontariusze od tego czasu dbają o kontakt z uchodźcami. Najważniejsze jest to, aby wspierać ich w integracji z polskim społeczeństwem. - To jest potrzeba zauważenia, usłyszenia, że jest się potrzebnym, że jest się ważnym. Potrzeba nadziei na to, ze ten dom znajdą. Chcą usłyszeć, że tutaj też może być ich dom - dodaje brat Cordian.

Caritas Polska oprócz udzielania pomocy za pośrednictwem wolontariuszy, wspiera uchodźców także materialnie. Informacje o tym, jak włączyć się do tej pomocy znajduje się na stronie caritas.pl/migranci.

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek