Coraz bliżej „ Nocy konfesjonałów”

2022-04-11 18:13 Justyna Bieniek
Konfesjonał
Autor: Pixaby

Księża będą spowiadać w ponad osiemdziesięciu kościołach. Akcja "Noc konfesjonałów" będzie trwała do północy lub nawet przez całą noc.

Inicjatywa jest skierowana do wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do wielkanocnej spowiedzi. Ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Najczęściej „Noc konfesjonałów” organizowana jest w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, ale są również kościoły, które zapraszają w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek.

„Noc konfesjonałów” w Wielki Poniedziałek odbywa się w kościołach w Bytomiu, Ełku, Kielcach, Milanówku, Ostródzie, Radomiu. Kolejnego dnia, w Wielki Wtorek do inicjatywy dołączają Dąbrowa, Gorzów Wielkopolski, Głubczyce, Mysłowice, Opole, Szczedrzyk, Szonów, Świdnica.

Natomiast w Wielki Czwartek do spowiedzi będzie można przystąpić w kościołach w Częstochowie, Giżycku, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Lublińcu, Olsztynie, Pruszczu Gdańskim, Płotach, Płońsku, Rokicinach, Stargardzie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze, Łomży.

Na ten moment sześćdziesiąt kościołów organizuje „Noc konfesjonałów” w Wielki Piątek, to m.in. Bydgoszcz, Gdynia, Gliwice, Lublin, Lubliniec, Nowa, Oborniki Śląskie, Olkusz, Opole, Szczecin, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2010 r.

Źródło:stacja7.pl