Droga Światła: młodzi przejdą około 3 tys. kilometrów

2022-08-23 16:55
Droga Światła
Autor: cathopic.com

W niedzielę, z rzymskiego dworca Termini wyruszyła Droga Światła. To młodzieżowa pielgrzymka, która wiedzie przez włoskie miasta, związane ze znanymi świętymi i błogosławionymi, takimi jak Franciszek z Asyżu czy Carlo Acutis.

W jej trakcie młodzi nie tylko wspólnie się modlą i poznają łączące się z konkretnymi miejscami postacie, ale także pomagają ubogim, gromadzącym się zwykle na dworcach- dzielą się z nimi posiłkiem oraz doświadczeniem Ewangelii. Trasa liczy około 3 tys. kilometrów, które uczestnicy pokonają koleją i pieszo. Obejmuje 14 miast, które odpowiadają liczbie stacji Drogi Krzyżowej. Każdy dzień podzielony jest na trzy etapy: czas świadectwa, spotkanie z ubogimi oraz msza i adoracja eucharystyczna, której towarzyszyć będzie prezentacja „świętego z sąsiedztwa”.

Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem, który pobłogosławił ich na drogę. „Było to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ Ojciec Święty inspiruje nas swoją prostotą i pokorą” – powiedziała Radiu Watykańskiemu jedna z organizatorek Drogi Światła, Daniela Girardi.

Zorganizowana po raz czwarty pielgrzymka zakończy się 3 września w Turynie.

Źródło:ekai