Egipt: kolejny pożar w kościele

2022-08-18 16:44
Kościół koptyjski w Asuanie
Autor: Steve F-E-Cameron (Merlin-UK)/wikimedia commons

W Egipcie doszło do pożaru kolejnego kościoła. Lokalne media poinformowały, że ogień zniszczył parter, poświęconej w 2019 świątyni w New Minya w Górnym Egipcie. Dzięki strażakom, ogień nie przeniósł się na wyższą kondygnację. Nikomu nic się nie stało.

Według pierwszych ustaleń, przyczyną pożaru było krótkie spięcie. Wszystkie okoliczności wyjaśni rozpoczęte właśnie śledztwo. Kilka dni temu, w niedzielę 14 sierpnia, pożar zniszczył kościół koptyjski w Gizie na północy kraju. Zginęło 41 osób, 14 zostało rannych. Tam także stwierdzono, że pożar spowodowało krótkie spięcie.

Patriarcha-papież koptów Tawadros II wezwał do zwrócenia większej uwagi na problem zbyt dużej liczby wiernych, którzy gromadzą się w małych kościołach. Według koptyjskiego portalu Watani, patriarcha zaproponował, by rozważyć przeniesienie nabożeństw z ciasnych i przepełnionych świątyń do większych i bezpieczniejszych miejsc. Poza tym, należałoby rozważyć budowę nowych miejsc kultu w Egipcie. Ułatwia to uchwalona kilka lat temu ustawa.

Źródło:ekai