Fatima: portugalscy motocykliści w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej

2022-09-21 16:40 Justyna Bieniek
motocykliści w Dolinie Popradu
Autor: www.facebook.com/motosacz Motocykliści przejadą Doliną Popradu

Ponad 140 tys. motocyklistów z całej Portugalii wzięło udział w jednodniowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Do Fatimy przyjechali właściciele motocykli z niemal wszystkich zakątków Portugalii. Jak poinformował Hugo Pataca, jeden z uczestników, w trakcie pielgrzymki duchowni obecni w sanktuarium pobłogosławili kaski motocyklistów. Odbieram to jako gest pozwalający mi wierzyć w to, że jestem podczas podróży chroniony przez Boga – stwierdził Portugalczyk.

Motocykliści wzięli udział we mszy świętej i odmówili różaniec. Część z nich spotkała się również z władzami fatimskiego sanktuarium. Portugalskie media komentujące wydarzenie wskazują, że motocykliści są jedną z najlepiej zorganizowanych oraz solidaryzujących się ze sobą grup społecznych w kraju. Przypominają, że na organizowane wydarzenia tego środowiska stawiają się często duże grupy motocyklistów. Jednym z przykładów takich “zlotów” był zorganizowany w 2021 r. w Porto protest przeciwko obowiązkowym inspekcjom technicznym motocykli. Manifestacja, w której udział wzięły tysiące osób, doprowadziła do paraliżu centrum miasta oraz dróg prowadzących do niego.

Źródło:ekai