Franciszek zapewnił o modlitwie za zabitych przez tornada w USA

2021-12-13 21:13
Papież Franciszek
Autor: AP Papież Franciszek

Papież Franciszek skierował do amerykańskiego episkopatu telegram, w którym wyraził solidarność z mieszkańcami kilku stanów poszkodowanymi w wyniku ostatnich trąb powietrznych. Zapewnił też o modlitwie za tych, którym żywioł zabrał życie.

Ojciec Święty w specjalnym telegramie zapewnił, że solidaryzuje się z każdym, kto ucierpiał podczas ostatniej serii tornad w Stanach Zjednoczonych. W piątek na terytorium szczęściu stanów zanotowano ponad 30 trąb powietrznych, które wyrządziły ogromne szkody. Setki domów zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Zginęło co najmniej 90 osób, a prawdopodobnie ofiar śmiertelnych będzie więcej, bo wielu mieszkańców jest poszukiwanych. Cały czas trwają akcje ratunkowe.

Dlatego papież wyraził też wdzięczność wszystkim ratownikom i służbom, które walczą ze skutkami kataklizmu. Podziękował również zwykłym ludziom, którzy zaangażowali się w pomoc – opiekę na rannymi, czy osobami, które straciły dach nad głową. Ojciec Święty zapewnił, że modli się za wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach wyciągają pomocną dłoń, a także za wszystkich poszkodowanych i zabitych.

O swoim wsparciu zapewniają też amerykańscy biskupi: „W Adwencie, gdy oczekujemy na narodziny naszego Pana, niech miłosierny Bóg da zmarłym dostąpić wiecznej radości, a wszystkim cierpiącym ześle pokój, pocieszenie i nadzieję” – czytamy w komunikacie tamtejszego episkopatu.

Źródło: Vatican News