Górka Klasztorna: pielgrzymka kobiet do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce

2022-05-29 9:46
Górka Klasztorna
Autor: gorkaklasztorna.com

„Niewidoma, która otwierała oczy widzącym…” – słowa, nawiązujące do postaci bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, były myślą przewodnią pielgrzymki kobiet do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce w Górce Klasztornej.

Do udziału zaproszono kobiety z terenów diecezji bydgoskiej. – By zawierzyły siebie i swoje rodziny Pani Góreckiej, która jest wzorem ufności i wierności Bogu – powiedział ks. Janusz Jezusek MSF ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. – Wypraszając w tym miejscu łaski, widzę, że po powrocie do domu, jest zupełnie inaczej. Mam na myśli męża i dzieci, wszyscy czujemy nad sobą Bożą opatrzność – powiedziała pątniczka Paulina Surma.

Z uczestniczkami spotkała się Franciszkanka Służebnic Krzyża z Lasek s. Radosława Podgórska FSK, która wygłosiła konferencję „Mężna niewiasta dla mężnych niewiast na nasze czasy”. – Witam wszystkie kobiety, przybywające do Maryi, która jest najlepszym wzorem Matki. Dla nas, osób konsekrowanych, jest także niedościgłym wzorem poświęcenia Bogu, zaufania i oddania Jemu – mówiła, dziękując gospodarzom za zaproszenie bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, która – jak dodała siostra – jest kobietą z krwi i kości. – Osobą, która pokazuje, że powołanie do świętości jest dla każdego z nas – powiedziała.

Kobiety wzięły udział w modlitwie różańcowej i mszy św. pod przewodnictwem kustosza ks. Piotra Lipskiego MSF. Do bazyliki wprowadzono relikwie błogosławionych – Matki Róży Czackiej oraz kard. Stefana Wyszyńskiego. – Myślę, że ta pielgrzymka przyczyni się do uświęcenia rodzin, odnowienia w nich wiary, pobożności i pogłębienia duchowości – powiedział ks. Błażej Kownacki, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim. – To dobry czas dla diecezji – powiedział ks. Janusz Jezusek MSF, zapraszając do Górki Klasztornej mężczyzn. Przybędą oni do Królowej Krajny wraz z Wojownikami Maryi już 11 czerwca

Źródło:ekai