Irak: 172 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej

2022-06-22 11:43
Irak komunia święta
Autor: Fr. KARAM SHAMASHA/twitter.com

W Iraku, regionie, który jeszcze kilka lat temu kontrolowało Państwo Islamskie doszło do niezwykłego wydarzenia. 172 katolickich dzieci obrządku chaldejskiego przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Ten teren "dziś krzyczał donośnym głosem: „nasza wiara i nasz krzyż zwyciężyły”- relacjonował miejscowy kapłan.

Dzieci przyjęły komunię w Karakosz 3 czerwca. 99 chłopców i 73 dziewczynki przystąpiło do sakramentu w świątyni znajdującej się na terenie, który kilka lat temu został mocno zaatakowany przez bojowników Państwa Islamskiego. Ci zamierzali eksterminować chrześcijan. Dziś ten teren krzyczał donośnym głosem: „nasza wiara i nasz krzyż zwyciężyły” – tak relacjonował uroczystość na swoim Twitterze chaldejski ksiądz katolicki ojciec Karam Shamasha.

W ciągu dwóch lat islamiści zabijali chrześcijan, niszczyli kościoły i domy chaldejskich rodzin katolików. W 2016 roku, po wycofaniu się radykalnych bojowników, chrześcijanie zaczęli wracać do ojczyzny. Ojciec Święty odwiedził te tereny podczas swojej podróży apostolskiej do Iraku, 7 marca 2021 r.

Źródło:ekai