Jasna Góra: w środę dekorowanie bożenarodzeniowych drzewek

2022-12-20 16:18 Justyna Bieniek
Choinki
Autor: JasnaGoraNews

Na ten czas paulini i dzieci czekają z niecierpliwością. Już jutro na Jasnej Górze wspólne dekorowanie bożenarodzeniowych drzewek w ramach XV Konkursu na Wieczernikową Choinkę. W Wieczerniku ustawiono 40 świerków, a przed wejściem do Bazyliki stoi prawie 8-metrowa jodła. „W solidarności z Ukrainą” - to temat tegorocznego konkursu.

Przedszkolaki i uczniów podstawówek poproszono, by przygotowane przez nich świąteczne ozdoby wyrażały pamięć o ich rówieśnikach, cierpiących z powodu wojny. W spotkaniu wezmą udział ukraińskie dzieci, które uczą się w częstochowskich szkołach. Pojawią się też uczniowie z Dystansyjnej Szkoły Ukraińskiej przy Caritas.

Dzieci udekorują w tym roku nie tylko swoje konkursowe drzewka, ale także tę wyjątkową choinkę z tabliczką „Solidarni z Ukrainą”, która stoi na głównym dziedzińcu Jasnej Góry - zapowiada Izabela Tyras z częstochowskiego oddziału „Civitas Christiana”. Ma nadzieję, że ta wielka choinka przypomni wszystkim przybywającym w czasie świąt do Sanktuarium „o naszych braciach i siostrach tak bardzo doświadczanych okrucieństwem rosyjskiej agresji i, że stanowić będzie zachętę do niesienia pomocy przede wszystkim przez modlitwę”.

Losowanie choinek i dekorowanie odbędzie się w środę o godz. 9.30 w kaplicy - namiocie nazywanej Wieczernikiem. 15 już Konkurs na Wieczernikową Choinkę cieszy się ogromnym zainteresowaniem pielgrzymów. To oni stanowią konkursowe jury. Głosowanie startuje w Boże Narodzenie.

Źródło:ekai